Ptáte se

Připravili jsme pro vás nejčastější otázky, se kterými se setkáváme.
Pokud zde nenaleznete potřebnou odpověď, neváhejte nás kontaktovat. 

Komu je primárně Český Honza určen?

Spolek Český Honza je určen pro dvě skupiny. Jednou skupinou jsou drobní a střední podnikatelé, které chceme podporovat, propagovat jejich práci, výrobky, služby a poskytovat jim poradenství. Druhou skupinou jsou všichni spotřebitelé, kteří mají rádi kvalitní a dobré produkty.

Kdy a kde se zrodil nápad založit tento spolek?

Tento nápad vznikl asi před pěti lety. Znám pár výrobců domácích regionálních potravin, které jsou skvělé a zdravé. Nejdříve jsem začal nakupovat a distribuovat tyto chutné potraviny rodině a kamarádům. Potom jsem si řekl, že se pokusím přiblížit tyto výrobce i všem lidem v našem kraji.

Co Vás vedlo k založení spolku?

Našel jsem ještě pár lidí, kteří mají stejný názor na regionální potraviny a výrobky. Představil jsem jim svůj nápad, a tak jsme společně založili Českého Honzu.

Za jakým účelem vznikl Český Honza?

Proto, aby měl každý možnost si ve svém okolí najít vlastní dodavatele zdravých a chutných potravin.

Chci začít spolupracovat, na koho konkrétně se mohu obrátit?

Obrátit se můžete na naše kontakty na webových stránkách.

Proč si vybrat právě Českého Honzu?

Vybrat si Českého Honzu můžete jen v případě, pokud je vám Český Honza sympatický a myslíte si, že vám to k něčemu bude. :-) Třeba, že se chcete prezentovat na regionálních výstavách či v tiskovinách Českého Honzy.

Jak vznikl název tohoto spolku?

Název mě napadl již při první myšlence na vznik tohoto projektu. Honza přeci chodil po kraji a prezentoval maminčiny buchty. To chce dělat s nadsázkou i Český Honza.

Jakým způsobem probíhá spolupráce?

Spolupráce je možná ve více rovinách. Pokud chcete ukázat svou práci a své výrobky, tak nás kontaktujte a my, jestli budete splňovat regionalitu a kvalitu výrobků, vás budeme prezentovat. Další rovinou je podpora naší činnosti. Jsme rádi pokud nás budete podporovat jakýmkoliv způsobem. Jednou z možností je i vzájemná spolupráce např. při pořádání akcí. Již dnes máme spoustu šikovných odborníků se zkušenostmi s pořádáním akcí či marketingem.

Jsem výrobcem kvalitního českého produktu, jak mohu navázat spolupráci?

Nejprve nás musíte kontaktovat. Potom se vzájemně budeme informovat o tom, jaké máme cíle, plány a budeme hledat prostor pro následnou spolupráci. My budeme velmi rádi, že můžeme prezentovat lidem Váš kvalitní produkt.

Chci dostat své kvalitní produkty mezi lidi, jak konkrétně mi Český Honza pomůže?

Budeme vás představovat na námi pořádaných akcích i na jiných událostech, kde budeme moci nabízet Vaše produkty, dále v námi vydávaných tiskovinách nebo při osobních prezentacích Českého Honzy.

Co chystá Český Honza v roce 2017?

Český Honza se bude prezentovat na regionálních akcích, jejichž termíny budou uveřejňovány na našich webových stránkách. Jedna z velkých akcí, kde jsme spolupořadateli, je akce Baroko na oko v Kuksu, která se bude konat dne 17.6. 2017. Chceme být součástí farmářských trhů, dožínek atd. Každou sobotu se chceme účastnit farmářských trhů v Trutnově Poříčí. Dále pak chceme vydat během roku minimálně jedny noviny do každé rodiny.

Jaká je dosavadní zkušenost Českého Honzy s propagací národních produktů?

Zkušenosti máme osobní, kdy někteří naši členové pořádají farmářské trhy a jiné akce pro veřejnost.

Líbí se mi projekt Českého Honzy a chci podpořit např. na nejbližší potravinářské výstavě, kolik mě to bude stát?

Za každou podporu jsme vděční a nechceme ji bagatelizovat. Za poskytnutou podporu Vám můžeme také nabídnout propagaci a reklamu.

Kdo uděluje ocenění „Regionální potravina“?

Ocenění regionální potravina jsou udělována v několika formách. Tato ocenění udělují Ministerstvo zemědělství, Krajské úřady a organizace jimi zřízené. Mimo jiné si myslím, že udělování a přehled regionálních výrobců a produktů nejsou dobré. Chceme se podílet na zlepšení této situace i na udělování těchto ocenění.

Jsem místní farmář se zajímavým příběhem, jak ho mohu dostat na váš web?

Kontaktujte nás prosím a domluvíme se na společném jednání, kde se dohodneme na dalším postupu. O zvěřejnění vašeho příběhu musí však rozhodnout členská schůze Českého Honzy.

V čem je Český Honza lepší než konkurence?

Český Honza svou povahou a zaměřením nemá konkurenci. Chceme spolupracovat se všemi subjekty, které chtějí podpořit a prezentovat kvalitní regionální výrobce, produkty a služby.

Jsem začínající malý podnikatel bez předchozích zkušeností. S čím vším mi může Český Honza pomoci?

Pomůžeme Vám se založením živnosti, přehledem, co všechno musíte splnit. Pokusíme se Vám pomoci se získáním financování, podpory a přehledu v prostředí atd. Záleží, čím se chcete zabývat a v čem se chcete orientovat.

Má spolek Český Honza stanoven nějaká kritéria pro výběr živnostníků, které podporuje?

Český Honza je spolek lidí, kteří milují naše národní a regionální produkty a řemesla. Členská schůze rozhoduje o jednotlivých produktech a výrobcích samostatně, zda splňují parametry regionality, kvality a smyslu našeho projektu.